Resultatlista för Flosjön-Esttjärn 2017

Nr. Fullständigt namn Klubb Ort Sluttid
57 Limell Michael   Falun 01.39.39
95 Svärdhagen Axel   Falun 01.39.45
92 Sparr Thomas IFK Mora Friidrott Orsa 01.40.21
96 Svärdhagen Janne   Falun 01.40.44
71 Nylund Johan   Borlänge 01.41.19
66 Möller Hampus Stora Tuna OK Borlänge 01.42.07
20 Bustad Daniel Qwarnsveden Triathlon Djurås 01.42.58
78 Risberg Nils Runday IF Vällingby 01.43.30
17 Boremyr Stefan qwarnsveden triathlon Borlänge 01.44.07
41 Hellsten Jonas IK Segro Bäsna 01.50.03
111 Joakim Grönkvist     01.50.39
106 Wrahme Björn IFK Mora OK Mora 01.50.56
105 Wallin Mats Stora Tuna OK Borlänge 01.52.17
94 Suhonjic Senad Västerås LK Fagersta 01.55.55
84 Sellström Tomas   Insjön 01.56.13
11 Bengtsson Gustav Esttjärns IK Umeå 01.56.18
101 Vinsander Erik Gagnefs if Gagnef 01.56.30
55 Lekaregård Pettersson Viktor   Gagnef 01.58.50
70 Nygren Per Avesta OK Säter 01.59.03
13 Bergman Åsa Västerås LK Fagersta 01.59.24
73 Näs Jonas Djurmo Sifferbo Djurås 01.59.46
45 Johansson Björn Team Nordic trail falun Borlänge 02.00.17
64 Mikkola Rauno Borlänge Löparklubb Borlänge 02.01.09
99 Tillas Tobbe   Djurås 02.01.11
10 Bengtsson David Esttjärns Idrottsklubb Askim 02.01.26
109 Öjefelt Laila Borlänge LK Borlänge 02.02.13
23 Deras Olle   Leksand 02.02.26
102 Vinsander Marie Gagnefs if Gagnef 02.02.47
85 Sidén Tommy   HEDEMORA 02.03.35
97 Svärdhagen Linn   Falun 02.03.37
48 Joutseno Dahlberg Nils Träningssällskapet Uppsala Titans Uppsala 02.03.54
56 Leveraas Katrine Haaland Ornäs IK Borlänge 02.04.20
103 Wahlström Adrian Esttjärns IK Djurås 02.07.00
7 Andersson Stefan Borlänge Borlänge 02.07.19
33 Gustavsson Tommy Gagnefs IF Gagnef 02.07.32
16 Bohlin Anders   Finspång 02.08.53
2 Alajääski Ari Borlänge lk Borlänge 02.09.02
112 Evelina Dalman     02.09.46
110 Östlund Johanna   Uppsala 02.11.37
107 Åhl Magnus   Stockholm 02.12.25
5 Andersson Mats Grycksbo Grycksbo 02.12.32
67 Nises Anders Dala-Floda Örebro 02.12.54
15 Björkman Jimmy Falun-Borlänge SK Falun 02.14.16
52 Last James Borlänge LK Borlänge 02.15.46
14 Björklund Lena Bjursås OK Borlänge 02.16.25
21 Bustad Tobias   Sifferbo 02.16.26
24 Dyrsmeds Tony Gagnefs IF Djurmo 02.17.06
91 Sonesson Johan Gagnefs OK Borlänge 02.17.41
65 Musoski Kadrija   Borlänge 02.17.49
8 Appelgren Greger Löptokiga Filipstad 02.20.36
27 Flärdh Samuel   Falun 02.20.37
68 Nises Olov Lonesome runners Gröntuv 02.20.45
79 Runesson Patrik Medväga Borlänge 02.23.08
81 Samuelsson Michael   Kungälv 02.23.42
54 Lekaregård Marie   Gagnef 02.23.50
53 Karin Yngbäck     02.23.53
90 Sonesson Emma     02.24.10
80 Samuelsson Anna   Kode 02.24.14
86 Sikström Stefan Djurås Djurås 02.26.20
63 Loré Anders   Falun 02.28.12
51 Larsson Maria Löptokiga Filipstad Filipstad 02.30.40
88 Smederöd Helena   Gagnef 02.32.30
108 Öhman Nikolaisen Helena Qwarnsvedens triathlon Borlänge 02.32.40
18 Brodén Filip Leksands OK Insjön 02.34.13
3 Alriksson Therese Borlänge LK Borlänge 02.34.20
29 Friberg Henrik Gagnef IF Gagnef 02.34.57
36 Hedlöf Camilla   Borlänge 02.35.54
72 Nylund Mia Team Nylpiz Borlänge 02.35.54
35 Hansson Camilla   Falun 02.37.12
42 Henriks Susanne   Falun 02.37.12
77 Pettersson Stefan . Årsta 02.37.16
26 Entrambasaguas Manuel     02.39.11
59 Lindmark Helena Mudlovers Djurås 02.40.40
37 Hedman Anna Maria   Leksand 02.40.50
60 Lindroos Melinda   Gagnef 02.43.20
1 Ahlgren Linda   Borlänge 02.44.28
19 Broman, Kristina Borlänge löparklubb Borlänge 02.45.03
38 Hedman Björn   Leksand 02.45.25
104 Wallin Camilla Stora Tuna OK Borlänge 02.45.44
22 Caesar Caroline Digeråkerns LK Digeråkern 02.45.57
87 Sjöblom Anders   Borlänge 02.47.19
76 Pettersson Anders   Dunkarbacken 02.53.43
31 Fritz Björn Team Cresco Ängelholm 02.53.44
89 Solefält Mattias Team Cresco Ängelholm 02.53.44
75 Paananen Adéle Suomi Fritid Östtjärna 02.56.00
9 Arninger Peter   Köping 02.56.35
74 Olsson Anna-Lena   Köping 02.56.50
69 Nises, Stig-Gunnar   Stora Skedvi 02.57.29
12 Bengtsson Karin Gagnefs if Gagnef 02.58.37
61 Lissbackas Jakob Moje Athletics Moje 03.06.27
62 Lissbackas Peter Moje Athletics Moje 03.06.28
100 Vestlund Maria   Djurås 03.11.14
58 Lindgren Sven Tomas Ornäs IK Myset 03.13.13
28 Forsberg Elin Falu SS Triathlon Falun 03.14.45
34 Haddad Reine   Borlänge 03.25.40
32 Gustavsson Maria   Borlänge 03.49.01
47 Josefsson Stina   Borlänge 03.49.01
30 Friberg Olle Gagnef Gagnef DNF
50 Kämpe Kärsti Kämpe IF Djurås DNF
10 jun 2017

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)